CE Handbal (f): Rezultate perfecte pe...

WhatsApp
Copiați link-ul

CE Handbal (f): Rezultate perfecte pentru România

Share on pinterest

Franța nu a dezamăgit și a câștigat al patrulea meci consecutiv la Campionatul European de Handbal. De această dată, victimă i-a fost selecționata Muntenegrului (27-19).

Nationala de handbal feminin a FranteiFoto: JB Autissier / Panoramic / Profimedia

Franțuzoaicele nu au avut emoții și s-au desprins serios în repriza a doua, când au luat un avans liniștitor.

În celălalt meci al grupei, Olanda și Spania au terminat la egalitate (29-29), rezultat care avantajează naționala condusă de Florentin Pera, în economia calificării în faza semifinalelor.

Ibericele au condus la pauză la două goluri, dar s-au lovit de insistența batavelor, care au controlat partea secundă a jocului, reușind în cele din urmă să smulgă o remiză.